Restauracja Sukiennice. Galician hospitality and cuisine.

Czy wiesz, że Restauracja „Kompania Kuflowa Sukiennice” w swojej ofercie posiada wyśmienite ciepłe przekąski?

Oczywiście, to nie jest żart. Jedną z nich są wyrobu własnego pierogi w trzech tradycyjnie polskich wersjach” z ziemniakami i serem, z grzybami i kapustą oraz z mięsem.

Ta potrawa jest niezwykle popularna wśród Szacownych Gości, gdyż smakuje identycznie jak ta, która zazwyczaj serwowana jest w domu. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami. Delikatny smak ciasta, który rozpływa się w ustach wzbogacony o doskonały farsz, który jest sumą działania naszych menedżerów i kucharzy, sprawia, że chcę zamówić się kolejną porcję.

Ponadto Naszych Szanownych Gości kusi  cena własnego wyrobu pierogów,  dlatego zapraszamy Państwa do skosztowania tej niezwykle typowo polskiej potrawy. (lp)

Przyjął religię chrześcijańską, aby przejąć polski tron i tym samym pokonać Krzyżaków w 1410 w bitwie pod Grunwaldem oraz umocnił pozycję Rzeczpospolitej na arenie międzynarodowej?

Zanim jednak tego dokonał musiał podjąć trudna walkę wewnętrzną na Litwie ze swoim stryjem Kiejstutem i dopiero na mocy unii w Krewie zobowiązał się przyjąć się wiarę katolicką. Jednak sam fakt przyjęcia powszechnie panującej religii w Europie nastąpił rok później. Ten zabieg pozwolił mu pojąć za żonę królową Polski-Jadwigę, która wówczas była już zaręczona z Wilhelmem Habsburgiem. Ten mariaż pozwolił litewskiemu księciu podjąć walkę z Krzyżakami, która była w ten czas wspólnym mianownikiem obu zunifikowanych państw.

Jest jedną z najsmaczniejszych i zarazem chętnie zamawianych zimnych przystawek w Restauracji „Kompania Kuflowa Sukiennice”?

O jej wyjątkowości stanowi mozaika serów: bryndzy, bułgarskiego sera krowiego, dor blue, goudy, sera górskiego i camembert. Dodatkami świetnie wkomponowanymi w walory smakowe tej niebanalnej przystawki to świeże: winogrono, orzech włoski, sałata, morela oraz jabłko. I to wszystko podawane jest na specjalnej desce!

Naszym Szanownym Gościom sugerujemy również, że deska serów doskonale smakuje w kompilacji z piwem pszenicznym lub winem, które podkreślają ich smak. (lp)